LISTOPAD- harmonogram wydarzeń

Halloween: 04.11.2020r. (środa)

Zabawa w grupach- drążenie dyni i robienie lampionów.

Czeka nas strrrrrasznie dobra :) ale nie w straszenie zabawa.

Z kalendarium kampanii CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM:

5 listopada ustanowiono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

– data wybrana na cześć urodzin Walta Disneya – popularnego twórcy bajek animowanych dla dzieci.

Tego dnia obejrzymy wybrany film Disneya i bawić się będziemy konkursami oraz zabawami zorganizowanymi wokół postaci bajowych.

11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości.

Razem z dziećmi śpiewać będziemy poznane pieśni patriotyczne/legionowe i sięgniemy po takie lektury jak:

” Elementarz młodego Polaka” M. Jarockiej,  ” A ja jestem Polak mały…” E. Piotrowskiej,  ” Jaki znak twój” M. Rusinek.

14 listopada przypada rocznica urodzin Astrid Lindgren – znakomitej szwedzkiej pisarki.

My, w Zielonym Przedszkolu, jak co roku o tej porze w sposób szczególny skupimy się

na rozwijaniu wrażliwości artystycznej młodego pokolenia dążąc do tego, aby dzieci nabywały

jak najwięcej doświadczeń plastycznych i estetycznych.

Chcąc dobrze się bawić tematem sztuk plastycznych, przybliżymy dzieciom postać pisarki

i przedstawimy jej literackich bohaterów aby ostatecznie stworzyć galerię prac:

BOHATEROWIE ASTRID LINDGREN OCZAMI DZIECI

Świąteczna sesja zdjęciowa:   09.10.2020r. (poniedziałek)

Zadbajcie Państwo o piękne, eleganckie stroje dla dzieci – dziękujemy.

Andrzejki:    30.11.2020r. (poniedziałek) – w grupach

Zapoznanie dzieci ze źródłami tradycji i zabawami/wróżbami związanymi z andrzejkami.