OFERTA

O naszej usłudze

Głównym zadaniem Zielonego Przedszkola jest stworzenie odpowiednich warunków dla rozwoju DZIECKA w wieku od 2 do 6 lat.

Zielone Przedszkole realizuje następujące  programy edukacyjne:

W grupie 2-latków: Trampolina dla najmłodszych; Wydawnictwo PWN oraz autorska ścieżka edukacyjna przygotowana przez Nauczycieli Zielonego Przedszkola:  ABC… Uczę się.

Do  grupy 3-latków adresowany jest program: Plac zabaw – trzylatek, Wydawnictwo: WSiP oraz ścieżka edukacyjna :     Dzieci w świecie książek.

W grupie 4-latków zajęcia dydaktyczno-wychowawcze realizowane są w oparciu o program:  Plac zabaw – czterolatek, Wydawnictwo: WSiP oraz zgodnie z autorską  ścieżką edukacyjną: Dzieci w świecie książek.

Grupa 5-cio i 6-ciolatków realizuje zajęcia w oparciu o pakiet edukacyjny Plac zabaw – pięciolatek oraz Plac zabaw – sześciolatek;  Wydawnictwo: WSiP.  W najstarszej grupie realizowana jest:

–   ścieżka edukacyjna Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz, oraz edukacja czytelnicza: Dzieci w świecie książek.

W roku szkolnym 2018/2019  realizujemy w Zielonym Przedszkolu program AKADEMII ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA.

Szeroki wachlarz zajęć w ramach czesnego:

1. Poranna i popołudniowa nauka języka angielskiego prowadzona przez  lektora  i  native speaker’a.

2. Zajęcia plastyczno- ceramiczne (technika rysunku, lepienie z gliny, konstruowania budowli z klocków)

3. Zajęcia umuzykalniające.

4. Zajęcia taneczne.

5. Zajęcia z metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

6. Gimnastyka przedszkolna.

7. Zajęcia logopedyczne.

8. Reading Time in English – czytamy angielskie książki.

9. Realizacja projektu Akademii Zdrowego Przedszkolaka.

10. Edukacja metodą projektów badawczych czyli zdobywanie wiedzy w sposób naturalny, spontaniczny i samodzielny.

11. Wprowadzenie do nauki czytania i pisania METODĄ DOBREGO STARTU.

Dodatkowo zapewniamy:

• Cztery zdrowe posiłki przygotowywane na miejscu w przedszkolnej kuchni;
  • Naukę gry w tenisa;
  • Naukę gry na pianinie;
  • Zajęcia: programowanie z matematyką;
  • Oddzielne, kameralne grupy wiekowe;
  • Doświadczonych, wysoko kwalifikowanych nauczycieli edukacji przedszkolnej;
  • Opiekę psychologa i lekarza pediatry;
  • Bezpłatny okres adaptacyjny dla każdego dziecka;
  • Wycieczki, koncerty, spotkania ze sztuką, przedstawienia teatralne, lekcje naukowe.

Wyżywienie:

Zapewniamy cztery  zdrowe posiłki przygotowane na miejscu w przedszkolnej kuchni:

1. ŚNIADANIE
2. DRUGIE ŚNIADANIE w postaci owoców
3. OBIAD: zupa, drugie danie
4. PODWIECZOREK

W każdej sali dzieci posiadają swobodny dostęp do niegazowanej wody.

Oferta specjalna

Specjalna oferta dla wszystkich dzieci w Zielonym Przedszkolu
– spotkania ze sztuką, w trakcie których dzieci poznają najznakomitsze dzieła takich malarzy jak:
  Van Gogh, Monet, Da Vinci, Salvador Dalli, Gustaw Klimt….
– tworzenie „oczami dzieci” galerii malarskich na podstawie znanych dzieł sztuki
Realizacja autorskich  programów Zielonego Przedszkola:
– dla dwulatków” ABC… Uczę się”;
– dla trzy – i czterolatków „Dzieci w świecie książek”;
– książka przyjaciel dziecka- tworzymy własne książki dedykowane znanym i cenionym postaciom polskiej kultury.

Psycholog

Opieka przedszkolnego psychologa obejmuje wszystkie dzieci w przedszkolu. Istnieje również możliwość konsultacji dla rodziców.

Lekarz pediatra

Opieka lekarza pediatry. Raz w roku odbywa się badanie ogólnego stanu zdrowia każdego dziecka.

foto-oferta