PAŹDZIERNIK – harmonogram wydarzeń

Dzień Edukacji Narodowej/Dzień Nauczyciela:   14.10.2020r. (środa)  w grupach

Z kalendarium kampanii CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

14 października świętujemy OGÓLNOPOLSKIE URODZINY KSIĄŻKOWEGO MISIA

Na urodzinowej impresie Misia nie zabraknie gier i zabaw oraz zagadek a wszystko to związane będzie z książkowymi bohaterami dnia- misiami.

ZABAWA RODZINNA – Urodzinowa kartka z życzeniami dla Misia.

PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH.

Wizyta grup starszych w bibliotece – obowiązkowa!

Odwiedzamy bibliotekę miejską w Komorowie i rozmawiamy o jej patronce – Marii Dąbrowskiej, której urodziny przypadają również w październiku.

Od września rozpoczynamy systematyczne czytanie lektur w czasie przeznaczonym na relaks dzieci.

Jesteśmy placówką zaangażowaną w akcję ” Czytające przedszkola” fundacji ABC XX WIEKU CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

i będziemy kontynuować dobry zwyczaj czytania lektur, których wykaz dostępny jest dla Państwa  wraz z informacją o ścieżce dydaktycznej” Dzieci w świecie książek”.

Z przyjemnością zaprosimy dzieci do biblioteki miejskiej w Komorowie na pierwsze lekcje biblioteczne.

Starszaki zachęcać będziemy do systematycznej współpracy z biblioteką zakładając dzieciom karty czytelnika.

Nasze działania w ramach akcji ” CZYTAJĄCE PRZEDSZKOLA” widoczne są na tablicy informacyjnej w szatni- zielona tablica.

Spotkanie ze stomatologiem: w tygodniu od 26 do 29.10.2020r.

W ramach programu profilaktyki próchnicowej dzieci uczestniczyć będą w zajęciach porządkujących wiedzę n/t higieny jamy ustnej.

Święto Zmarłych:   30/10/2020r. (piątek)

Spacer, którego celem jest dziedziniec kościoła

i zapalenia zniczy przed pomnikiem Jana Pawła II.